Ana Sayfa / Etiket Arşivi: sql

Etiket Arşivi: sql

WHERE

SQL WHERE kullanımı SELECT kolon_ismi(ya da isimleri) FROM tablo_ismi WHERE kolon_ismi operator değer WHERE İfadesi Örnek "Kisiler" tablosu:

Devamı »

SELECT

SQL SELECT İFADESİ SELECT ifadesi bir veritabanından veri seçmek için kullanılır. Sonuçlar result-set(sonuç-seti) denilen bir tabloda tutulur.

Devamı »

SQL Sentaks

Veritabanı Tabloları Bir veritabanı normalde birden çok tablo içerir. Her tablo kendine özel bir isimle ("Musteriler" , "Uyeler", "Urunler" vb.) tanımlanırlar. Bu isimlerin ingilizce karakterlerden oluşması, başınızın ağrımaması için iyi olur. Her tablo da, içeriğinde veriler olan satırlar vardır.  Şöyle bir örnek verebiliriz bu tablolara:  

Devamı »

SQL Nedir

  SQL ‘in açılımı Structered Query Language yani yapısal sorgulama dilidir.   SQL ile bir veritabanı ile iletişim kurup, veri tabanı üzerinde yer alan verilere erişim sağlayabilir ve istediğinizi (yeni kayıt, silme, değiştirme, vs..) yapabilirsiniz.   Bir web sitesinin yapısında veritabanı kullanmak istiyorsanız; aşağıdakilere ihtiyacınız var demektir. Bir veritabanı programı …

Devamı »