Ana Sayfa / Genel / Windows 7 Godmode

Windows 7 Godmode

GodMode (TanrıModu) aslında, Windows 7’de işletim sisteminin çeşitli kontrol ayarlarına erişmek için oluşturulan bir kısayoldur.

Gerçi, "God Mode" ismi bile muhtemel olan görkemli yetenekleri hakkında fikir veriyordur. Windows meraklıları şüphesiz ki, tek bir klasörün içinden, tüm işletim sisteminin kontrol panellerine erişim olanağı sağlayan bu gizli "godmode" özelliğinin keşfi üzerine oldukça heyecanlanmıştır.

 

 

Windows 7’de yeni bir klasör oluşturup, bu klasörü aşağıda belirteceğimiz belirli bir metin dizesi ile yeniden adlandırarak, fare işaretçisi görünümünü değiştirmekten tutun da yeni bir sabit-disk bölümü oluşturmaya kadar her şeyi yapmak için tek bir yere sahip olabilirsiniz.

Bu hilenin Windows Vista’da da çalıştığı söylenmektedir, fakat bazı uyarılar vardır ki her ne kadar 32-bit Vista sürümlerinde sorunsuz çalışsa da bu işletim sisteminin 64-bit sürümlerinin çökmesine neden olabilir.

"GodMode" ‘a erişmek için ihtiyacınız olan tek şey yeni bir klasör oluşturduktan sonra klasör ismini aşağıda ki metin ile değiştirmektir:

GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

Bunun tanrıyı oynamak için yeteceğinden emin değiliz ama her türlü denetimi ele almak için kesinlikle kullanışlı bir yol.

 

 

Kaynak : "hostley.com"

 

 

harun Hakkında

Matematikçi...Bilgisayar Yüksek Mühendisi... Bir zamanlar Adli Bilişim uzmanı...

İlginizi Çekebilir

Port Tarama

Bu makalede port taramanın ne olduğuna değinip, farklı port tarama yöntemleri ve güvenlik açıklarını nasıl …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir